A blog szerzője

lanczi_andras_fuggoagy-szakerto.jpg

Lánczi András
a függőágy-szakértő
andras@fuggoagy.info

Csatlakozz!

Magyarország egyetlen Függőágyboltja

Kézzel szőtt mexikói, brazil, kolumbiai, indonéz függőágyak és függőszékek óriási választékban kaphatók. Próbáld ki és vidd haza, garantált a függőség! Kiegészítők, babafüggőágyak, hordozókendők, és csak nálunk: egyedi laptoptartó babtábla, akár saját fotóval is. Webáruházunkban mindezt meg is rendelheted.

A Függőágybolt címe:

1117 Budapest, Fehérvári út 31.

Telefon: 30-9928600

Lengve libben a lógó csoda,
Fuvallat fújja fenn a fán
Színes szalag száll szótlan
Álmodok általad ágyacskám.

Barkács: süniház

2013.10.04. 18:30

És most valami egészen más következik. Építettünk egy süniházat. A sunbarat.blog.hu facebook oldalán találtam a wildlifegadgetman.com süniház készítési tippjeit. Ezen felbuzdulva mi is nekiláttunk összerakni egyet.

Ezen a képen a hozzávalók láthatók - egyelőre legalábbis ennyiből képzelem felépíteni :)

hozzávalók

  1. Egy kiszuperált fürdőszobaszekrény, a holnaputáni lomtalanításból megmentve. Lustaság fél egészség, kevesebbet kell barkácsolni, de mondjuk ez 4 db deszkából is összeállt volna.
  2. Néhány deszka, ilyen-olyan maradékból. Ez lesz a teteje.
  3. Ezek a fadobozok, melyeknek az alját már korábban eltávolítottam valamiért, a '90-es évek közepén voltak az IKEA választékában. Sok mindenre használtam már őket, most előszoba lesz belőlük.
  4. Ez is egy IKEA termék, valaha az erkélyünkön volt járólap. Ez lesz az alja, ha nem jut jobb eszembe. A méret pont jó.
  5. Egy marék csavar.
  6. Tomi szerint kell bele egy kis kóc. Beletesszük.
  7. Ez egy régi reklámmolinó, évekig fakult valahol, már nem használjuk, majdnem ment a lomtalanításba ez is. De most jó lesz szigetelésnek a tetőre, hogy ne ázzon be a süniház.
  8. Tűzőgép, amivel a molinót rátűzzük a házra, ha elkészül.
  9. Fúró-csavarozó, az összeszereléshez, és szellőzőlyukak fúrásához.
  10. Dekopírfűrész, ezzel vágtam le a deszkákat és ajtónyílást a szekrényre.
  11. Csiszoló, a vágások elsimításához.

Ezen a ponton elgondolkodtam, hogy azért csak-csak felnyithatónak kéne lennie, ha esetleg bele szeretnénk nézni valamikor. Úgyhogy lehet, hogy bejön a képbe néhány további léc, amivel összefogom a tetődeszkákat és 2 zsanér (csak mert van itthon) amivel megoldjuk a felnyitást.

Addig is nézzük meg a sünit, akit pár éve láttunk a kertben:

Másnap:

korberajzoljuk.jpg

Hát persze hogy levehető tetőt kell készíteni. Előkaptam két lécet, levágtam megfelelő hosszúra, ez összefogja a tetőt. A ponyvát a tető alapján körberajzoltuk, majd kivágtuk. Annyival lett nagyobb a ponyva, hogy kellőképpen túllógjon.

felnyitva.jpg

A ponyvát rátűztük körben, közben az előszoba-kockákat beszereltem. Remélem be tud kanyarodni a sün a nappaliba :) Elhelyeztük bent a puha fészket, kiegészítettük pár pamut rongydarabbal. 

kesz.jpg

És kész. A tetejére még csavaroztunk egy fogantyút, amit eddig semmire nem használtunk. Így könnyebb lesz levenni a tetőt. Bár mivel rápakoltunk faágakat és faleveleket, ez mostanában nem fog bekövetkezni. 

Az egészet betoltuk a tuják közé a kerítés mellé, ahol legutoljára sünt láttunk osonni. Aztán most várunk.

Sajnos a kamera tápkábelét nem találtam meg, így nem is szereltük fel. Majd legközelebb...

Szólj hozzá!

Címkék: barkács sün kert

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása